ព្រះនាងតូច ជេនណា ត្រូវបានប្រកាសតែងតាំងជាព្រះរាជទូតសុឆន្ទៈ ប្រចាំក្រុមហ៊ុន សែលកាត | សែលកាត
ក្នុងថ្ងៃនេះ សែលកាតបានប្រកាសជាផ្លូវការនូវការទទួល ព្រះនាងតូច នរោត្តម ជេនណា ជារាជទូតសុឆន្ទៈ ប្រចាំក្រុមហ៊ុន។
សេចក្តីប្រកាសនេះ ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅក្នុងឱកាសចម្រើនព្រះជន្ម គម្រប់ ៨ វស្សា របស់ព្រះនាងតូច ជេនណា ដែលព្រះនាងបានប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសមាជិកក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងមិត្តភក្តិជិតស្និទ្ធមួយចំនួនទៀត នៅឯសណ្ឋាគារកាំបូឌីយ៉ាណា ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។
ព្រះនាងតូច ជេនណា គឺជាបុត្រីទី ២ របស់អ្នកអង្គម្ចាស់ នរោត្តម បុប្ផា និងជាចៅលួតរបស់ព្រះករុណា ព្រះបាទ​សម្តេចព្រះ នោ​រោ​ត្ត​ម សីហនុ ព្រះ​បរម​រតន​កោដ្ឋ។ អ្នកអង្គម្ចាស់ ត្រូវបានគេស្គាល់ជាទូទៅថាជា “ព្រះនាងតូច នរោត្តម ជេនណា”។
លោក Ian Watson នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានឱ្យដឹងថា នេះគឺជាកិត្តិយសដ៏ធំបំផុតមួយសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ដែលមានឱកាសបានចូលរួមសហការជាមួយព្រះនាងតូច ដើម្បីបង្កើនកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង ក្នុងការជួយលើកស្ទួយដល់យុវជនក្នុងសម័យឌីជីថល (Digital Generation)។
លោក Watson បានមានប្រសាសន៍ទៀតថា៖ “យើងមើលឃើញថា នេះគឺសម្ព័ន្ធភាពដ៏ល្អប្រសើរបំផុតមួយ ពោលគឺក្រុមហ៊ុនបណ្តាញទូរស័ព្ទឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា បានចាប់ដៃគូសហការជាមួយ បុគ្គលវ័យក្មេងដ៏មានទេពកោសល្យបំផុតរបស់ខ្មែរ ដែលគាត់មានទឹកចិត្តស្រឡាញ់ជាតិនិងចេះយកចិត្តទុកដាក់ទៅលើអនាគតនៃមនុស្សជំនាន់ក្រោយ” ។
ស្របពេលដែលយើងកំពុងឈានទៅចាប់យកបច្ចេកវិទ្យា 5G យើងមើលឃើញថាព្រះនាងតូច ជេនណា នឹងអាចជួយជម្រុញឱ្យផលិតផលនិងសេវាកម្មឌីជីថលរបស់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត ឈរជើងបានកាន់តែរឹងមាំនៅលើទីផ្សារ ក៏ដូចជាជួយចែករំលែកឱ្យបានដឹងនូវសមិទ្ធផល ដែលទទួលបានពីការធ្វើកំណែរទម្រង់ឆ្ពោះទៅកាន់វិស័យឌីជីថលនៅកម្ពុជា។
ក្នុងព្រះជន្ម ៨ វស្សា ព្រះនាងតូច ជេនណា អាចនិយាយបាន ៥ ភាសា មានទេពកោសល្យខាងច្រៀង រាំ និងសម្តែង ហើយក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ននេះ អ្នកអង្គម្ចាស់ក៏កំពុងរៀននូវរបាំអប្សរាផង
ដែរ។
សែលកាត មានប្រវតិ្តជាក្រុមហ៊ុនដ៏សកម្មបំផុតមួយ ក្នុងចាប់ដៃគូជាមួយបុគ្គលវ័យក្មេងដែលមានទេពកោសល្យនៅក្នុងស្រុក ដើម្បីជួយបង្កើនទំនាក់ទំនងជិតស្និទ្ធជាមួយអតិថិជន ហើយទន្ទឹមនឹងនោះផងដែរ ក្រុមហ៊ុនក៏បានជួយបណ្តុះនូវបទពិសោធន៍និងជំនាញទីផ្សារដ៏មានតម្លៃជូនដល់ដៃគូសហការ ដោយក្នុងនោះរួមមានទាំងបុគ្គលមានឥទ្ធិពល អ្នកចំរៀង អ្នករាំ និងអ្នកលេងហ្គេមអាជីពជាដើម។
ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនរបស់ខ្មែរនិងគ្រប់គ្រងដោយជនជាតិខ្មែរទាំងស្រុង សែលកាត មានក្តីសោមនស្សជាពន់ពេក ដែលមានឱកាសបានសហការជាមួយបុគ្គលវ័យក្មេងមានបុគ្គលិកលក្ខណៈឆ្នើមដូចជាអ្នកអង្គម្ចាស់ ជេនណា ដើម្បីជួយកសាងអនាគតនៃវិស័យឌីជីថលឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនខ្លាំងទៅមុខទៀត៕

Published Date: March, Friday 13, 2020
Cellcard today formally announced that Princess Jenna Norodom would be the company’s Royal Brand Ambassador.
The announcement coincided with the Princess’s 8th birthday which she celebrated with the Cellcard family and close friends at Hotel Cambodiana, Phnom Penh.
Princess Jenna is the second daughter of Princess Buphary Norodom and great grand-daughter of the late King Norodom Sihanouk. She is affectionately known as ‘little princess’ Jenna​ Norodom.
Cellcard Chief Executive Officer Ian Watson said it was a great honor for Cellcard to have the Princess work with Cellcard as the company increased its efforts to identify more with the Digital Generation of today.
“We see this as a natural alliance as Cambodia’s leading network provider joins hands with one of Cambodia’s most talented young personalities who loves her nation and cares about the future it will create for the younger generations,” Mr. Watson said.
“As we transition to 5G, we see her helping Cellcard to reposition its digital products and services in the market and communicate with pride what the Digitalisation of Cambodia can achieve.”
At the age of eight, Princess Jenna speaks five languages, can sing, dance and act and is also learning Apsara.
Cellcard has a strong history of engaging with local young talent to help shape its communications and at the same time provide them valuable marketing experience and skills to help them in their given careers, whether they are influencers, singers, dancers or gamers.
“As a proudly Khmer, 100% Cambodian-owned company, Cellcard is thrilled to have such an inspiring young personality such as Princess Jenna work with us on our journey to build a brighter digital future.”