សែលកាត និងសហព័ន្ធកីឡាអេឡិចត្រូនិកកម្ពុជា (EFC) បានប្រកាសនូវជ័យលាភីចំនួន ១៦ ក្រុមដែលបានឈ្នះក្នុងសមរភូមិវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រការប្រកួតPMCO Cambodia។ ក្រុមដែលឈ្នះទាំង ១៦ នឹងទទួលរង្វាន់ទឹកប្រាក់សរុបចំនួន ១៥,០០០ ដុល្លារ ជាមួយគ្នាដែរ Top Rank ទាំង ៦ ក្រុមនឹងតំណាងឲ្យប្រទេសកម្ពុជាទៅប្រកួតនៅសមរភូមិអន្តជាតិក្នុង PMCO SEA Wild Card ដែលត្រូវប្រកួតនឹងក្រុមជម្រុះមកពីមីយ៉ាន់ម៉ានិងហ្វីលីពីន។
ក្រុមតំណាងឲ្យប្រទេសកម្ពុជាទាំង ៦ ក្រុម៖
១. APG ESPORTS
២. ORANGE PLAY
៣. JOINME_BLACK
៤. TEAM MAX
៥. THE QUARTER
៦. ORG ACADEMY
ការប្រកួត PMCO SEA Wild Card នឹងរៀបចំឡើងនៅថ្ងៃទី២៤ ដល់ថ្ងៃទី២៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ដែលមានការផ្សាយផ្ទាល់ការប្រកួតផ្តាច់មុខនៅលើហ្វេសប៊ុក PlayGame របស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត។
ប្រទេសកម្ពុជាមិនដែលរៀបចំកម្មវិធី PUBG Mobile Club Open ពីមុនមកនោះទេ ហើយ សែលកាត ក៏មានក្តីរំភើបយ៉ាងខ្លាំងដែលនេះជាឱកាសដ៏ល្អសម្រាប់បណ្តាអ្នកលេងហ្គេមទាំងអស់នៅកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន Xiaomi ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជាដែលត្រូវបានប្រកាសជាផ្លូវការថាជាដៃគូសហការនិងជាក្រុមហ៊ុនឧបត្ថម្ភរបស់ សែលកាត PlayGame ក៏ជូយគាំទ្រនូវយុទ្ធសាស្ត្រផ្នែកទីផ្សារក្នុងការបង្កើតការយល់ដឹងដ៏ទូលំទូលាយសម្រាប់ PMCO និងផ្តល់ជូនរង្វាន់ពិសេសៗដល់បណ្តាក្រុមដែលឈ្នះ។
លោក Simon Perkins នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន សែលកាត សូមចូលរួមអបអរសាទរដល់ក្រុមដែលបានឈ្នះការប្រកួតជម្រុះ PMCO ។ លោកបានមានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងពិតជាមានមោទនភាពចំពោះក្រុមទាំងអស់ដែលបានចូលរួមក្នុងការប្រកួត PMCO។ ការបំផុសគំនិតរៀបចំការប្រកួតនេះធ្វើឲ្យយើងឃើញពីការរីកចម្រើននៃបណ្តាអ្នកលេងហ្គេមនៅកម្ពុជា និងបង្ហាញឲ្យឃើញពីការអភិវឌ្ឍន៍នៃក្រុមប្រកួតផងដែរ។ ការប្រកួតនេះគឺជាការបង្ហាញទាំងជំនាញនិងទេពកោសល្យរបស់ក្រុមកម្ពុជា និងការត្រៀមខ្លួនរបស់ពួកគេដែលជាតំណាងឱ្យប្រទេសកម្ពុជាលើឆាកអន្តរជាតិ។ យើងសូមជូនពរឱ្យក្រុមទាំង ៦ ដែលជាតំណាងឱ្យប្រទេសកម្ពុជានៅក្នុងការប្រកួត PMCO SEA Wild Card ជួបតែសំណាងល្អ”។
លោកបានបន្ថែមទៀតថា ក្នុងនាមជាប្រតិបត្តិករទូរស័ព្ទចល័តឈានមុខគេនៅកម្ពុជាសម្រាប់កីឡាអេឡិចត្រូនិក និងជាដៃគូសហការផ្តាច់មុខរបស់សហព័ន្ធកីឡាអេឡិចត្រូនិក សែលកាត នឹងបន្តពង្រីកនូវកម្មវិធីលំដាប់ថ្នាក់ជាតិរបស់ខ្លួន ដែលធានានូវការចូលរួមពីក្រុមតំណាងឲ្យប្រទេសកម្ពុជាក្នុងការប្រកួតលំដាប់ថ្នាក់អន្តរជាតិ។ យើងនៅតែបន្តគាំទ្រនិងកសាងសហគមន៍កីឡាអេឡិចត្រូនិកនៅកម្ពុជាក្នុងការរៀបចំការប្រកួត SEA Games ឆ្នាំ២០២៣ ដែលកម្ពុជាធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ៕

16 group winners of the PMCO Cambodia were announced by Cellcard and Esports Federation Cambodia (EFC), officially winding down the local qualifiers. Winners will share in the $15,000 prize pool with the top 6 teams moving on to represent the Kingdom in the PMCO SEA Wild Card tournament against qualifying teams from Myanmar and Philippines.
The top 6 Cambodian teams are:
- APG ESPORTS
- ORANGE PLAY
- JOINME_BLACK
- TEAM MAX
- THE QUARTER
- ORG ACADEMY
The PMCO SEA Wild Card will be on Sep 24-26 with livestreams available exclusively on Cellcard’s PlayGame Facebook page.
Cambodia has never before hosted a PUBG Mobile Club Open, and Cellcard is excited to present this opportunity to Cambodia’s gaming community.
Xiaomi Cambodia which has been officially announced as Cellcard PlayGame’s partner and sponsor will also be supporting marketing efforts in creating massive awareness for PMCO and provide exciting prizes to winning teams.
Cellcard CEO Simon Perkins congratulates the winners of the PMCO qualifying rounds. “We are so proud of all the teams that have participated in the PMCO. It is inspiring to see how Cambodia’s gaming community has grown and how local teams have developed. The tournament is a showcase of both skill and talent of Cambodian teams and their readiness in representing Cambodia on regional and international arenas. We wish the 6 teams representing Cambodia in the PMCO SEA Wild Card the best of luck” he said.
He also adds that as Cambodia’s leading telco for esports, and EFC’s exclusive telco partner, Cellcard would continue to expand its national programme to ensure Cambodians were represented in international tournaments. “We continue to support and build Cambodia’s esports community in preparation for the upcoming SEA Games 2023 hosted by the Kingdom.”