ក្រុមហ៊ុន Cellcard និង​ FFC បង្កើតការស្រលាញ់បាល់ទាត់ឡើងវិញនៅខេត្តសៀមរាប ហើយផ្តល់ស្នាមញញឹមដល់កុមារនៅ មជ្ឈមណ្ឌលកុមារអង្គរ | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន Cellcard និង​ FFC បង្កើតការស្រលាញ់បាល់ទាត់ឡើងវិញនៅខេត្តសៀមរាប ហើយផ្តល់ស្នាមញញឹមដល់កុមារនៅ មជ្ឈមណ្ឌលកុមារអង្គរ
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: កុម្ភៈ, ថ្ងៃ​សុក្រ 08, 2019
សាលាបាល់ទាត់ជើងឯក គឺជាកម្មវិធីរបស់ក្រុមហ៊ុន Cellcard ប្រតិបត្តិករដែលទទួលបានពានរង្វាន់នៅកម្ពុជា ជាមួយនឹង សហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា (FFC) ទៅខេត្តសៀមរាបដើម្បីរៀបចំការប្រកួតលើទី8 សម្រាប់ឆ្នាំ2019។
រៀបចំឡើងនៅពហុកីឡាដ្ឋានខេត្តសៀមរាប នៅថ្ងៃទី2 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៩ រវាង៤ក្រុមមកពីខេត្តសៀមរាប​ ​និង ព្រះវិហារ ពហុកីឡាដ្ឋានបានពោរពេញទៅដោយ ទស្សនិកជន មិត្តភក្តិ អ្នកគាំទ្រ និង អ្នកលើកទឹកចិត្តរួមទាំង​អ្នកគាំទ្រ សារព័ត៌មាន និង ក្រុមការងារ Cellcard។
បន្ថែមពីលើការប្រកួតបាល់ទាត់នៅឆ្នាំនេះ សាលាបាល់ទាត់ជើងឯក មិនត្រឹមតែស្វែងរកជើងឯកបាល់ទាត់ជំនាន់ថ្មីនោះទេ ប៉ុន្តែផ្តល់ឥទ្ធិពលវិជ្ជមានដល់សហគមន៍ ដោយកម្មវិធីនេះអាចផ្តល់ប្រយោជន៍ និងបង្កើនការចូលរួមក្នុងកីឡាបាល់ទាត់ពីយុវជនកម្ពុជា រួមទាំងអ្នកដែលមានលទ្ធភាពតិចតួចក្នុងការទទួលបាន ក៏ដូចជា មធ្យោបាយក្នុងការលេង ឬ កីឡាបាល់ទាត់ដែលជាគោលដៅ និងក្តីសុបិន្តរបស់ពួកគេ។
ដើម្បីធានាថាឥទ្ធិពលនេះនឹងមានវិសាលភាពធំទូលាយ ក្រុមហ៊ុន Cellcard និង​ FFC បានបញ្ចូលកម្មវិធីនេះជាផ្នែកមួយនៃសកម្មភាព ទំនួលខុសត្រូវសង្គម (CSR) បន្ថែមពីការជ្រើសរើសសាលាចំនួន ២៤ទូទាំងប្រទេសក្នុងកម្មវិធីបាល់ទាត់។
គោលបំណងរបស់កម្មវិធីថ្មីនេះ គឺដើម្បីបញ្ចូល និង ជួយកុមារដែលងាយរងគ្រោះ តាមរយៈការបរិច្ចាគ និងការចែកចាយនៅកន្លែងប្រកួត។
នៅខេត្តសៀមរាប កម្មវិធីនេះបាននាំយក ក្រុមការងារ Cellcard សមាជិកFFC សហព័ន្ធកីឡាបាល់ និងកីឡាករកីឡាបាល់ទាត់ មកកាន់មជ្ឈមណ្ឌលកុមារអង្គរ ដែលជាអង្គការមួយដែលផ្តល់ការអប់រំដល់កុមារនៅតាមជនបទកម្ពុជាចាប់ពីអាយុ 5 ដល់15 ឆ្នាំ អ្នកដែលគ្មានលទ្ធភាពទៅសាលា។ ដោយមានការគាំទ្រពីសហគមន៍ខេត្តសៀមរាប និង ម្ចាស់ជំនួយរបស់មជ្ឈមណ្ឌលកុមារអង្គរ កុមារសរុប 217 នាក់ស្ថិតនៅក្រោមការមើលថែរបស់ពួកគេ។
នៅថ្ងៃទី ២ ខែមករា ឆ្នាំ 2019 មជ្ឈមណ្ឌលបានស្វាគមន៍ក្រុម Cellard និង សហព័ន្ធកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា សម្រាប់ដំណើរទស្សនកិច្ច និង ការចែកចាយអំណោយរួមទាំងអាហារ និងសម្ភារៈសិក្សាដល់កុមារសរុប 217 នាក់។
លើសពីនេះ កីឡាករបាល់ទាត់បានចុះបង្ហាត់ដោយផ្ទាល់ដើម្បីលើកទឹកចិត្តកុមារ និង លេងពីរទៅបីជុំជាមួយសហគមន៍របស់មជ្ឈមណ្ឌល។
កម្មវិធីសាលាបាល់ទាត់ បន្តរហូតដល់ខែមេសា ឆ្នាំ 2019 ហើយការប្រកួតនឹងធ្វើឡើងនៅ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដែលនឹងរួមបញ្ចូលទាំងការចែកអំណោយ ទៅកាន់អង្គការមួយចំនួនទៀតដែរ។

Cellcard and FFC re-energises the love of football in Siem Reap and bring smiles among marginalised kids | Cellcard
Cellcard and FFC re-energises the love of football in Siem Reap and bring smiles among marginalised kids
Published Date: February, Friday 08, 2019
The School of Football Championships, a project between Cambodian award-winning operator, Cellcard, and the Football Federation of Cambodia (FFC), goes to Siem Reap to hold its 8th match of the 2019 tournament.
The match at Siem Reap stadium was held on 2 February involving four teams from Siem Reap and Preah Vihea provinces and attracted a full audience of friends, fans and supporters, including the Cellcard Facebook fans and members of the media.
This year’s School of Football tournament aims to not only unearth the next generation of football stars, but also create a positive impact in the communities surrounding eth schools that take part.
Cellcard and FFC have worked together to include a Corporate Social Responsibility (CSR) component to reach out and support marginalized children.
One of the first organisations to receive support is the Angkor Kids Center which is dedicated to providing education for more than 200 rural Cambodian children aged five to 15.
Cellcard and FFC visited the centre to present food and school supplies together with some of the footballers involved in the tournaments.
The School of Football program continues until April 2019 with CSR visits included into each province involved – the next being Banteay Meanchey .