សែលកាតត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាក្រុមហ៊ុនមួយឋិតក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនដ៏មានតម្លៃបំផុតទាំង 50 ប្រចាំឆ្នាំ 2020 | សែលកាត
សែលកាតត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាក្រុមហ៊ុនមួយឋិតក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនដ៏មានតម្លៃបំផុតទាំង 50 ប្រចាំឆ្នាំ 2020
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មករា, ថ្ងៃ​ច័ន្ទ 18, 2021
សែលកាត ដែលជាក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាថ្មីម្តងទៀត ដោយស្ថាប័នផ្សព្វផ្សាយខ្នាតអន្តរជាតិ ថាជាក្រុមហ៊ុនមួយឋិតក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនដ៏មានតម្លៃបំផុតទាំង 50 ប្រចាំឆ្នាំ 2020។
ពានរង្វាន់នេះ ត្រូវបានផ្តល់ជូនដោយទស្សនាវដ្តី Silicon Review ដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាស្ថាប័នបោះពុម្ពផ្សាយនិងផ្សព្វផ្សាយតាមអនឡាញខ្នាតពិភពលោក ដែលគួរឱ្យទុកចិត្តបំផុតសម្រាប់អ្នកជំនាញផ្នែកធុរកិច្ច និងបច្ចេកវិទ្យា។
សហគមន៍អ្នកគាំទ្រទូទាំងសកលលោករបស់ទស្សនាវដ្តី Silicon Review រួមមានថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ក្រុមហ៊ុនខ្នាតអន្តរជាតិដែលមានឥទ្ធិពលបំផុតនៅក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យារួមមាន Software, IT Services, Cloud, Big Data, Security និងក្រុមហ៊ុនទូរគមនាគមន៍ជាច្រើនទៀតផងដែរ។
តាមរយៈអត្ថបទដែលបានចេញផ្សាយ បានកត់សម្គាល់ឱ្យដឹងថា “សែលកាត គឺជាប្រតិបត្តិករទូរគមនាគមន៍ចល័តគ្រប់គ្រងដោយជនជាតិខ្មែរ ដែលមានបទពិសោធន៍ត្រួសត្រាយផ្នែកមួយនេះដល់ទៅជាង ២០ឆ្នាំ ហើយបច្ចុប្បន្ននេះ សែលកាតគឺជាប្រតិបត្តិករធំជាងគេបំផុតមួយ នៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា” ។
សែលកាត គឺជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាទូរគមនាគមន៍ដ៏លឿននិងគួរឱ្យទុកចិត្តជាងគេបំផុតនៅកម្ពុជា ដែលធ្លាប់ទទួលបាននូវពានរង្វាន់ និងការទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិជាច្រើន ទៅលើផ្នែកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបណ្តាញ ល្បឿនបណ្តាញ និងបទពិសោធន៍លេងហ្គេមតាមអនឡាញជាដើម។
គួរឱ្យចាប់អារម្មណ៍បំផុតផងនោះ ពានរង្វាន់ខ្នាតអន្តរជាតិរបស់សែលកាត ដែលទទួលបាននៅក្នុងឆ្នាំ ២០២០ រួមមានទាំងពានរង្វាន់ “ក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តល្អជាងគេបំផុត”  ដែលផ្តល់ជូនដោយទស្សនាវដ្តី The Global Economics។ ហើយទន្ទឹមនឹងនោះ ក្រុមហ៊ុនក៏ធ្លាប់ទទួលបាននូវពានរង្វាន់ “ក្រុមហ៊ុនផ្តល់បណ្តាញទូរស័ព្ទល្អជាងគេបំផុតនៅកម្ពុជាប្រចាំឆ្នាំ 2020” ពីទស្សនាវដ្តី International Business ក៏ដូចជាត្រូវបានចាត់ចូលជា ”ក្រុមហ៊ុនដ៏ទាក់ទាញដែលមានតម្លៃបំផុតទាំង 30” ដោយ CIO Bulletin ផងដែរ។
មិនតែប៉ុណ្ណោះ ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប និងក្រុមហ៊ុនសែលកាត ក៏មានកិត្តិយសបំផុតផងដែរ ដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាជ័យលាភី ពានរង្វាន់និយោជិកល្អជាងគេបំផុតនៅអាស៊ីប្រចាំឆ្នាំ២០២០ របស់សមាជអន្តរជាតិ World HRD Congress។
លោក អៀន វ៉ាតសុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានថ្លែងឱ្យដឹងអំពីការទទួលបានពានរង្វាន់ដ៏មានកិត្យានុភាពក្នុងពេលថ្មីៗនេះថា៖ “ការទទួលស្គាល់ជាអន្តរជាតិដោយស្ថាប័នបោះពុម្ពផ្សាយផ្នែកធុរកិច្ច និងបច្ចេកវិទ្យាឈានមុខគេនេះ គឺជាការឆ្លុះបញ្ចាំងនូវនវានុវត្តន៍ និងជំហរដ៏រឹងមាំរបស់សែលកាត ដែលជាក្រុមហ៊ុនផ្តល់បណ្តាញទូរគមនាគមន៍ដ៏ល្អជាងគេបំផុតនៅកម្ពុជា។
យើងតែងខិតខំយ៉ាងអស់ពីសមត្ថភាព ដើម្បីធ្វើដំណើរឈានមុខគេលើផ្នែកនវានុវត្តន៍ឌីជីថល ជាមួយគោលបំណងផ្តល់នូវបណ្តាញទូរស័ព្ទចល័តដែលគួរឱ្យទុកចិត្តនិងលឿនជាងគេបំផុតនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។នេះគឺជាការទទួលស្គាល់ដ៏ជាទីមោទនបំផុតសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនសែលកាត និងរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ស្របពេលដែលពួកយើងកំពុងដើរឈានមុខគេផ្នែកឌីជីថលសម្រាប់កម្ពុជា និងរក្សាបាននូវភាពនាំមុខផ្នែកបណ្តាញដែលផ្តោតទៅលើល្បឿន គុណភាព និងប្រតិបត្តិការប្រកបដោយភាពល្អឥតខ្ចោះ”៕

Cellcard recognized as one of the 50 Most Valuable Brands of the Year 2020 | Cellcard
Leading Cambodian telecommunications company Cellcard has again been recognized by an international media publication as one of the 50 Most Valuable Brands of the Year.
The accolade was awarded this week by Silicon Review magazine which is recognized as one of world’s most trusted online and print communities for business and technology professionals.
The Silicon Review global community includes the world’s most influential leaders across technology sectors including Software, IT Services, Cloud, Big Data, Security, and Telecommunications.
The publication noted that “Cellcard is a Cambodian-owned and operated mobile telecommunications operator, a category pioneer with over 20 years of service, and currently one of the biggest operators in the Kingdom.”
Cellcard is Cambodia’s fastest and most reliable telco provider and has received numerous international awards and recognition for its network infrastructure, network speed and online gaming experience.
The list of international accolades in 2020 include being awarded The Global Economics magazine’s ‘Best Mobile Network Service Provider’. Cellcard was also awarded the ‘Best Mobile Network Provider Cambodia 2020’ by International Business Magazine, while CIO Bulletin listed Cellcard as one the ‘30 Most Valuable Companies to Watch’ earlier this year.
The Royal Group of Companies and Cellcard were also honored as the World HRD Congress recipients of Asia’s Best Employer Brand awards 2020 in October.
Cellcard CEO, Ian Watson, said of the latest prestigious award, “The continual international recognition from leading business and technology publications is a reflection of Cellcard’s innovation and position as Cambodia’s best telecommunication provider and network.  We work very hard to stay on the cusp of driving digital innovation, to provide the most reliable and fastest network in the Kingdom of Cambodia.”
“This is  great recognition for Cellcard and for Royal Group as we spearhead the digitalization of Cambodia and maintain network leadership for speed, quality and operational excellence.”