ក្រុមហ៊ុនសែលកាតប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការផ្តល់សេវាកម្ម និងដាក់ឱ្យដំណើរការនូវគម្រោងថ្មី Cellcard 4U ដើម្បីរក្សាទំនាក់ទំនងដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុនសែលកាតប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការផ្តល់សេវាកម្ម និងដាក់ឱ្យដំណើរការនូវគម្រោងថ្មី Cellcard 4U ដើម្បីរក្សាទំនាក់ទំនងដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: មិនា, ថ្ងៃ​ច័ន្ទ 23, 2020
ថ្ងៃនេះក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានប្រកាសពីវិធានការណ៍ថ្មីៗជាច្រើនពីការផ្តល់ជូន និងសេវាកម្មបន្ថែមដើម្បីជួយដល់អតិថិជនសែលកាតទាំងអស់ក្នុងគ្រាលំបាកទាំងនេះ។
លោក អៀន វ៉ាត់សុន (Ian Watson) នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានមានប្រសាសន៍ថា ប្រជាជនកម្ពុជាអាចពឹងផ្អែកលើក្រុមហ៊ុនសែលកាត ដែលតែងតែនៅក្បែរអតិថិជនរបស់ខ្លួន និងផ្តល់ទំនុកចិត្តដល់ពួកគេថា យើងនឹងធ្វើអ្វីៗគ្រប់យ៉ាងតាមតែអាចធ្វើទៅបាន ដើម្បីរក្សាសេវាកម្មទាំងអស់ឱ្យដំណើរការបានពេញ២៤ម៉ោង។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត នឹងធានាថាយើងគាំទ្រដល់អតិថិជនទាំងអស់របស់យើង ឱ្យទទួលបាននូវការថែរក្សា សុវត្ថិភាព និងការធានាដែលពួកគាត់ត្រូវការនៅពេលនេះ ដូច្នេះពួកយើងកំពុងដាក់ចេញនូវវិធានការបន្ថែម ដើម្បីធានានូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងចំពោះពួកគាត់។
“ សែលកាតកំពុងបង្កើនចំនួនភ្នាក់ងារបំរើអតិថិជន ដើម្បីបង្កើនសមត្ថភាពសេវាកម្មទំនាក់ទំនងអតិថិជនរបស់យើង អោយពេញ២៤ ម៉ោងក្នុងមួយថ្ងៃ និង៧ថ្ងៃក្នុង១សប្តាហ៍។ ប្រសិនបើអតិថិជនត្រូវការជំនួយរបស់យើង គឺយើងនឹងនៅទីនេះដើម្បីផ្តល់ការគាំទ្រដល់ពួកគាត់” ។
ចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ គ្រប់សាខាសែលកាតទូទាំងប្រទេស នឹងពង្រីកម៉ោងប្រតិបត្តិការបន្ថែមមួយម៉ោងទៀតនៅថ្ងៃធ្វើការ និងថ្ងៃសៅរ៍ចាប់ពីម៉ោង ៥:៣០ ល្ងាចដល់ ៦: ៣០ ល្ងាច។ ហើយប្រសិនបើអតិថិជនសែលកាតណាមួយដែលបាត់ស៊ីមកាត ហើយមិនអាចទៅដល់ហាង យើងនឹងរៀបចំស៊ីមកាតថ្មីមួយ ដើម្បីបញ្ជូនទៅពួកគេដោយផ្ទាល់ដោយមិនគិតថ្លៃសេវាទូទាំងប្រទេស។
ក្រុមការងារបណ្តាញវិស្វកររបស់យើង និងក្រុមបច្ចេកទេសទាំងអស់ ដែលគ្រប់គ្រងរាល់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ និងប្រព័ន្ធប្រតិបត្តិការរបស់យើងបានត្រៀមរួចរាល់២៤ម៉ោងក្នុងមួយថ្ងៃ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងស្ថានភាពដែលអាចកើតឡើង។
ក្រុមហ៊ុនសែលកាត នឹងធ្វើអ្វីៗគ្រប់យ៉ាងតាមដែលអាចធ្វើទៅបាន ដើម្បីឱ្យប្រទេសយើងមានទំនាក់ទំនងគ្នា ពីមួយថ្ងៃទៅមួយថ្ងៃ មិនថាមានបញ្ហាអ្វីក៏ដោយ” ។
ដើម្បីគាំទ្របន្ថែមទៀតនូវតំរូវការនៃការទំនាក់ទំនងនៅក្នុងគ្រាលំបាកនេះ ក្រុមហ៊ុនសែលកាត បានប្រកាសដាក់ចេញនូវគំរោងថ្មីដែលមានឈ្មោះថា Cellcard​ 4U ដែលអាចអោយអតិថិជនរក្សាទុក ទិន្នន័យការហៅចេញ និងការផ្ញើសារ ដែលពួកគាត់ប្រើមិនអស់ សំរាប់ប្រើប្រាស់នៅពេលក្រោយ។
លោកនាយកប្រតិបត្តិបានមានប្រសាសន៍ថា “ ប្រសិនបើអតិថិនមិនបានប្រើប្រាស់គម្រោងរបស់ពួកគាត់អោយអស់ទេ យើងនឹងធ្វើការទុកសមតុល្យទឹកប្រាក់ក្នុងគម្រោងនោះបន្តទៅសប្តាហ៍ក្រោយ ហើយពួកគាត់អាចបន្តទុកវារហូតទៅដល់ពេញ១ឆ្នាំ” ។
យើងក៏នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនដែលបន្តភ្ជាប់គម្រោងដោយមិនគិតថ្លៃរៀងរាល់សប្តាហ៍ទី៤ ។
“ ការផ្តល់ជូនថ្មីនេះ គឺដើម្បីជួយមនុស្សគ្រប់គ្នាក្នុងគ្រាលំបាកនេះ ហើយក៏ចង់បង្ហាញដល់ប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់អោយបានដឹងថាក្រុមហ៊ុនសែលកាត គឺនៅទីនេះសម្រាប់អ្នក ហើយយើងតែងតែបំពេញតាមការរំពឹងទុក និងការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការរក្សាតម្លៃ សេវាកម្ម គុណភាព រួមជាមួយនឹងបទពិសោធន៍បណ្តាញដ៏ល្អបំផុតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
យើងយល់ច្បាស់ថាក្នុងនាមជាប្រតិបត្តិករទូរស័ព្ទចល័ត ដែលគ្រប់គ្រងដោយជនជាតិជនជាតិខ្មែរតែមួយគត់ យើងត្រូវធានាថា យើងនឹងបន្តគាំទ្រដល់ប្រជាជនកម្ពុជាទាំងអស់ក្នុងគ្រាលំបាកនេះ។
យើងនៅទីនេះសម្រាប់អ្នក ដើម្បីរួបរួមគ្នា។ ការផ្តល់ជូនគម្រោងថ្មីរបស់យើង គឺពិតជាគួរអោយទាក់ទាញ ហើយនេះជាការផ្តល់ជូនលើកដំបូងបង្អស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ហើយមានន័យថា អតិថិជនរបស់យើងទាំងអស់អាចរក្សាទំនាក់ទំនងជាមួយមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគេនៅក្នុងតម្លៃសមរម្យ។
Cellcard 4U មានតម្លៃ ៥០០០ រៀលក្នុងមួយសប្តាហ៍ ដែលផ្តល់ការប្រើទិន្នន័យអិនធើណេតបានរហូតដល់ ៥ ជីកាបៃ ការហៅចេញបានរហូតដល់ ៥០០០ នាទី និង ការផ្ងើរសារបានចំនួ ៥០០ សារ។ អតិថិជនដែលបញ្ចូលទឹកប្រាក់រៀងរាល់សប្តាហ៍ ក្នុងរយៈពេលបីសប្តាហ៍ជាប់គ្នា នឹងទទួលបានគម្រោងដោយមិនគិតថ្លៃនៅសប្តាហ៍ទី ៤។រាល់អតិថិជនទាំងអស់ អាចប្តូរទៅគម្រោងនេះ ដោយគ្រាន់តែចុច *5000# ។ ហើយអតិថិជនថ្មី អាចទូរស័ព្ទមកលេខ ០១២ ៨១២ ៨១២ ឬទៅកាន់ហាង ឬបណ្តាញចែកចាយស៊ីមដោយឥតគិតថ្លៃរបស់ពួកគាត់បាន។

Published Date: March, Monday 23, 2020
Cellcard today announced a number of new measures and a range of enhanced offers and services to assist all Cellcard customers through these difficult times.
The people of Cambodia can rely on Cellcard to stand by its customers and give them comfort in the knowledge that we will be doing absolutely everything we can to keep all services in full operation around the clock, said Cellcard Chief Executive Ian Watson.
Cellcard will ensure that we fully support all of our customers to get the care, safety, and reassurance they need at this time, so Cellcard is putting into action additional measures to guarantee our service commitment to them.
“Cellcard is increasing the number of Customer Care Agents to increase the call capacity of our Contact Centre 24 hours a day, seven days a week. If customers need our assistance, we will be there on that call to give them the support they need,” Mr. Watson said.
“From today, our Cellcard stores nation-wide will be extending their hours of operation for an additional hour on weekdays and Saturdays from 5:30 pm to 6:30 pm. And if any Cellcard customer loses their SIM card, and cannot get to a store, we will arrange a new one to be delivered to them directly, nationwide.
“Our network engineers and entire Technology team, managing all of our infrastructure and operating systems are ready 24 hours a day to respond to any situation that may occur.
“Cellcard will do everything it can to keep this country connected, day in and day out, no matter what.”
To further support the need for communications in the difficult times Cellcard announced the launch of a new plan Cellcard4U that enables customers to rollover data, voice and SMS so they can use it later if needed, Mr. Watson said.
“If customers don’t use their full allowance, we will roll-over that balance to their next week and they can continue to accumulate any unused balance for a full 12 months,” he said.
“We will also give customers who stay active on the plan every fourth week, completely free of charge.
“This new offer is to help everyone during these difficult times to remain connected, and it signals to all Cambodians that Cellcard is here for you and we always meet your expectations and commitment to remain first for value, first for service and first for quality together with the very best network experience in Cambodia.”
“We fully understand that as the only 100% Cambodian-owned mobile operator and being Proudly Khmer we must ensure that we continue to support all Cambodians during these difficult times.
“We are here for you as we stand together. Our new offer is exciting and the first of its kind in Cambodia and means that all of our customers can keep connected with their loved ones at an affordable price.
“That’s our commitment from all of the Cellcard team as we work to keep Cambodia connected with affordable offers.
Cellcard 4U comes at a rate of 5000 Riels a week giving 5GB of data, 5000 mins, and 500 SMS. Customers who top up each week, for three weeks, will automatically get the fourth week free for as long as they stay on the plan.