ក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានបង្ហាញពីមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធអតិថិជនរូបរាងថ្មី ដើម្បីពង្រឹងឌីជីថលកម្ពុជានាពេលអនាគត | សែលកាត
ក្រុមហ៊ុន សែលកាត បានបង្ហាញពីមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធអតិថិជនរូបរាងថ្មី ដើម្បីពង្រឹងឌីជីថលកម្ពុជានាពេលអនាគត
ថ្ងៃចេញផ្សាយ: កុម្ភៈ, ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ 13, 2025
[រាជធានីភ្នំពេញ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ថ្ងៃទី ១៣ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៥]– ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ដែលជាប្រតិបត្តិករសេវាទូរគមនាគមន៍ក្នុងស្រុកតែមួយគត់របស់កម្ពុជា ថ្ងៃនេះបានបង្ហាញពីមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធអតិថិជនរូបរាងថ្មីរបស់ខ្លួន នៅទីស្នាក់ការកណ្តាលរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីផ្តល់សេវាកម្ម និងលក់ផលិតផលឌីជីថលជូនអតិថិជន។
ក្រោយពីបើកដំណើរការ មជ្ឈមណ្ឌល ដែលទើបតែកែប្រែរូបរាងថ្មីនេះរួចមក ធ្វើឲ្យក្រុមហ៊ុនមានភាពងាយស្រួលក្នុងការបម្រើសេវាកម្មជូនអតិថិជន កាន់តែប្រសើរឡើង។ មជ្ឈមណ្ឌលទំនើប និងធំទូលាយនេះ ត្រូវបានរចនាឡើងផ្តោតលើផាសុកភាព និងភាពងាយស្រួល។ ការតុបតែងរចនាមជ្ឈមណ្ឌលនេះ មានបំពាក់ទៅដោយអំពូលអគ្គីសនី ដែលសន្សំសំចៃភ្លើង និងមិនប៉ះពាល់ដល់បរិស្ថាន។ មជ្ឈមណ្ឌលនេះមានបំពាក់ទៅដោយប្រព័ន្ធ HVAC ការមានមជ្ឈមណ្ឌលនេះ គឺសបញ្ជាក់ពីនិរន្តរភាព ចំពោះក្រុមហ៊ុន សែលកាត ។
អតិថិជនអាចមកស្វែងរកជាវទិញផលិតផលទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូន និង Tablets​ ម៉ូដែលចុងក្រោយ ឧបករណ៍ Smart Home និងទទួលសេវាកម្មជាច្រើនប្រភេទនៅក្នុងមជ្ឈមណ្ឌលនេះតែមួយ។ មជ្ឈមណ្ឌលនេះ ក៏មានដាក់តាំងបង្ហាញពីឧបករណ៍ភ្ជាប់អ៊ីនធឺណិតតាមផ្ទះ រ៉ោតទ័រ និងប្រព័ន្ធ Mesh Wi-Fi ដែលបំពាក់ទៅដោយបច្ចេកវិទ្យាចុងក្រោយបំផុតផងដែរ។
ការដាក់ឲ្យដំណើរការមជ្ឈមណ្ឌលនេះ សង្កត់ធ្ងន់លើការចង់បាន ការទទួលការគាំទ្រពីអតិថិជន​ ដែលមកប្រើប្រាស់ ឧបករណ៍ និងសេវាកម្មឌីជីថលសាកល្បង ដែលបានដាក់តាំងបង្ហាញនៅទីនេះ​ ព្រមទាំងមានការណែនាំឲ្យអតិថិជន ចេះប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ Apple ដែលមានបញ្ចូលនូវបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ ដោយផ្ទាល់ផងដែរ។
នៅក្នុងមជ្ឈមណ្ឌលនេះ មានការប្រមូលផ្តុំដាក់តាំងលក់នូវផលិតផលដែលមានម៉ាកល្បីៗ មានទីធ្លាសម្រាប់ប្រារព្ធកម្មវិធី និងសិក្ខាសាលា ដោយផ្តោតលើចំណេះដឹងអក្ខរកម្មឌីជីថល សម្រាប់ជួយសម្រួលដល់អាជីវកម្ម និងរៀនថតរូបតាមទូរស័ព្ទ ដោយផ្តោតលើការបណ្តុះបណ្តាលផ្អែកលើផលិតផល Apple និងអ្វីៗជាច្រើនទៀតដែលត្រូវយល់ដឹងជាបន្តបន្ទាប់។  នៅក្នុងមជ្ឈមណ្ឌលនេះ មានក្រុមហ៊ុនជាដៃគូផ្តាច់មុខធំៗ មានដូចជាសាខាធនាគារ វីង ដែលអាចធ្វើប្រតិបត្តិការនៅក្រោមដំបូលតែមួយ នៅក្នុងមជ្ឈមណ្ឌលនេះ។ ការរួមបញ្ចូលផលិតផល Smart Home នាពេលខាងមុខ នឹងនាំឲ្យអតិថិជនចងចាំឈ្មោះផលិតផលនេះបន្ថែមទៀត។ នៅទីនេះមានបញ្ជរ Coffee Hub ដែលជួយជំរុញឲ្យមានបរិយាកាសរីករាយ ស្រស់ស្រាយ សម្រាប់អតិថិជន ក្នុងខណៈពេលដែលកំពុងរង់ចាំការផ្តល់សេវាកម្មពីសែលកាត។
ការបើកដំណើរការមជ្ឈមណ្ឌលនេះ​ គឺជាយុទ្ធសាស្រ្តក្នុងការពង្រីកទីតាំងលក់រាយបន្ថែមទៀត។ ក្រុមហ៊ុនកំពុងបន្ថែមទីតាំងថ្មី និងបញ្ជរថ្មីៗជាបន្តបន្ទាប់នៅសាខាធនាគារវីង និងភ្នាក់ងារវីង ម៉ាស្ទ័រ ដើម្បីឲ្យអតិថិជនមានភាពងាយស្រួល ក្នុងការទទួលយកសេវាពីក្រុមហ៊ុនទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។ ការបំពេញបន្ថែមទីតាំងលក់រាយទាំងនេះ គឺជាមហិច្ឆតារបស់ក្រុមហ៊ុននៅក្នុងឆ្នាំ ២០២៥ និងជាឧត្តមភាពរបស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ក្នុងការផ្តល់សេវាកម្មជូនអតិថិជននៅឆ្នាំបន្ទាប់ៗទៀត។
លោក Simon Perkins អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ នៃក្រុមហ៊ុនក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យាទំនាក់ទំនងព័ត៌មាន នៃក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានមានប្រសាសន៍ថា “ការមានមជ្ឈមណ្ឌលបទពិសោធអតិថិជនរូបរាងថ្មី របស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាតនេះ គឺក្នុងន័យយកចិត្តទុកដាក់លើអតិថិជនជាចំបង យើងខ្ញុំ បានរចនាតុបតែងទីតាំងនេះ គឺដើម្បីផ្តល់ទីកន្លែងដើម្បីស្វែងយល់ពីបច្ចេកវិទ្យាទាន់សម័យបំផុត ទទួលបានដំបូន្មានពីអ្នកឯកទេស និងទទួលបានការចងចាំ ក្រោយពីការធ្វើតេស្តសាកល្បងផលិតផលរបស់ក្រុមហ៊ុនរួច។ ការកែប្រែមជ្ឈមណ្ឌលនេះឡើងវិញ គឺដើម្បីធ្វើជាទីតាំងទាក់ទាញលក់ផលិតផលឌីជីថលឲ្យកាន់ប្រសើរឡើង។
ការផ្តល់សេវាល្អជូនអតិថិជន របស់ក្រុមហ៊ុន សែលកាត ត្រូវបានទទួលស្គាល់ដោយស្ថាប័ន Frost & Sullivan ដែលពានរង្វាន់នេះមានឈ្មោះថា “ពានរង្វាន់ភាពជាអ្នកដឹកនាំ នៃការផ្តល់សេវាជូនអតិថិជនដ៏ល្អ ឆ្នាំ ២០២៤” ។ ពានរង្វាន់នេះបង្ហាញពីយុទ្ធសាស្ត្រដែលបានគិតទុកជាមុនលើគុណតម្លៃអតិថិជន ហើយនិង ការយកចិត្តទុកដាក់ផ្តល់សេវាជូនអតិថិជនរបស់ខ្លួន ​ និងគុណតម្លៃជូនអតិថិជននេះ ធ្វើឲ្យក្រុមហ៊ុនទទួលបានមកវិញ នូវប្រាក់ចំណូលកើនឡើង។

Published Date: February, Thursday 13, 2025
The relaunched Customer Experience Center offers a significantly enhanced customer journey. It features a modern and open layout designed for comfort and convenience. The eco-friendly design incorporates energy-efficient lighting and HVAC systems, reflecting Cellcard’s commitment to sustainability.
Customers can explore an expanded range of products and services, including the latest smartphones and tablets, as well as Smart Home solutions. The center showcases home internet devices, routers, and mesh Wi-Fi systems, providing hands-on experience with the latest technology.
A key focus of the launch is personalized customer support. Dedicated assistants can provide tailored advice on plans, devices, and digital services. Specialized device promoters offer customized support, and live product demos, including Apple training sessions, allowing customers to experience the technology firsthand.
The Customer Experience Center will also serve as a hub for community and brand engagement. Regular in-store events and workshops will focus on digital literacy, business solutions, and mobile photography, focusing on Apple-based training to start and more to follow. Exclusive partnerships with key players, including a dedicated Wing Bank branch within the center, allow Cellcard customers to conduct their Wing transactions under one roof. Upcoming smart home brand integrations further enhance customer experience. A new in-store Coffee Hub provides a relaxed environment for customers to enjoy refreshments whilst exploring Cellcard’s offerings.
This relaunch is part of Cellcard’s broader strategy to expand its retail footprint. The company is aggressively adding new stores and counters at Wing Bank branches and Wing Master Agents, ensuring greater customer accessibility across Cambodia. Complementing this retail expansion is an ambitious network expansion and upgrade plan for 2025, further reinforcing Cellcard’s commitment to providing superior connectivity.
“The reimagined Cellcard Customer Experience Center reflects our deep commitment to putting customers first,” said Simon Perkins, CEO of the ICT Division of the Royal Group of Companies. “We’ve designed this space with the customer journey in mind, creating an environment where they can explore the latest technology, receive expert advice, and experience the full range of Cellcard’s offerings. This investment and expanding retail presence and network upgrades demonstrate our unwavering focus on providing Cambodians with the best possible connectivity and digital experience.”
Cellcard’s customer-centric approach has been recognized by Frost & Sullivan with the “2024 Cambodia’s Customer Value Leadership Award.” This prestigious award highlights Cellcard’s dedication to exceeding customer expectations and delivering exceptional value. The Frost & Sullivan Customer Value Leadership Award is presented to the company that demonstrates excellence in strategies that proactively create value for its customers, focusing on improving the return on investment customers make in its services or products. The award recognizes the company’s unique focus on augmenting the value customers receive beyond excellent customer service, leading to improved customer retention and growth.